Aktualizacje na żywo z czwartego lipca: konkurs jedzenia hot dogów i wiadomości podróżnicze

Nocne niebo pozostanie ciemne w niektórych amerykańskich miastach w Dzień Niepodległości, ponieważ obawy związane z brakiem łańcucha dostaw i siły roboczej, suszą i pożarami prowadzą do odwołania wielu pokazów sztucznych ogni w całym kraju.

Dla niektórych ich programy zostaną zawieszone trzeci rok z rzędu.

„Pierwsze dwa lata dotyczyły pandemii, aw tym roku dotyczy to łańcucha dostaw” – powiedział Adam Waltz, rzecznik miasta Phoenix, gdzie odbywają się trzy główne pokazy sztucznych ogni. zostały anulowane. Pan. Według Waltza sprzedawca, który regularnie zaopatruje miasto w fajerwerki, nie może zagwarantować produktu.

„To bardzo smutne” – dodał.

Inne miasta odwołały swoje pokazy sztucznych ogni z powodu obaw związanych z pożarami. Zwłaszcza na Zachodzie susza i upalna, sucha i wietrzna pogoda już tego lata pomogły w ustaleniu warunków Szybko poruszające się płomienie. W piątek w 11 stanach płonie 55 dużych pożarów Ryż zapalił się w hrabstwie Nevada w Kalifornii.Od wtorkowego początku rozrosło się ponad 900 akrów Narodowe Interaktywne Centrum Pożarnictwa.

Urzędnicy miejscy w Flagstaff w stanie Arizona, około 150 mil na północ od Phoenix, postanowili zaplanować pokaz świateł laserowych, zamiast organizować fajerwerki, które musiały zostać odwołane w ostatniej chwili, jeśli pogoda sprawiła, że ​​impreza była niebezpieczna.

„Mamy do czynienia z niebezpiecznymi warunkami” – powiedziała rzeczniczka miasta Sarah Langley. Powiedział, że miasto nie podjęło jeszcze decyzji, czy w nadchodzących latach zamiast fajerwerków kontynuować pokazy światła laserowego.

W North Lake Tahoe w Kalifornii, Urzędnicy miejscy powiedzieli Postanowili zastąpić swój coroczny pokaz fajerwerków 4 lipca dronami, również ze względu na zagrożenie pożarowe i inne zagrożenia dla środowiska. (Różnorodny Wymagane są chemikalia, które mogą zanieczyszczać (aby kieliszki do fajerwerków były większe, głośniejsze i bardziej kolorowe.)

dług…Elias Funes/The Union, za pośrednictwem Associated Press

wyświetla się w Jezioro Don Pedro80 km na wschód od Modesto, Kalifornia i ClaremontKalifornia, około 35 mil na wschód od centrum Los Angeles, została zatrzymana z powodu suszy w stanie.

READ  Lodowiec alpejski odrywa się, zabijając co najmniej 6 turystów

W Claremont jest to trzeci rok z rzędu, kiedy wydarzenie zostało odwołane, powiedziała rzeczniczka miasta Melissa Volaro. Powiedział, że do zalania obszaru fajerwerków potrzeba około 650 000 galonów wody, co byłoby niemożliwe przy obecnych ograniczeniach dotyczących wody. Zamiast tego, powiedział, miasto planuje koncert w parku.

Inne miasta odwołały swoje programy ze względu na braki kadrowe.

Zadzwoń na Expo w Sacramento Mówi się, że skupi się na swoim personelu i zasobach Na zbliżającym się jarmarku państwowym i festiwalu kulinarnym nie mógł zorganizować fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości. W Ocean City, MD, The Urzędnicy powiedzieli Dwa pokazy fajerwerków zostały odwołane z powodu „braków siły roboczej”. Urzędnicy w Minneapolis również powiedzieli Musieli zatrzymać scenę Ze względu na problemy budowlane i kadrowe w miejscowym parku.

Obchody Dnia Niepodległości odbywają się zgodnie z planem w wielu częściach kraju, w tym w Nowym Jorku. Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy pokazali fajerwerki przed pandemią koronawirusa.

„Wszyscy są gotowi świętować wolność od tego wirusa” – powiedziała Julie L. Heckman powiedział. Amerykańskie Stowarzyszenie Pirotechniki.

Heckman powiedziała, że ​​spodziewa się, że liczba profesjonalnych pokazów sztucznych ogni w całym kraju będzie wyższa niż w 2020 i 2021 roku, mimo że niektóre pokazy zostały odwołane.

„Popyt wynosi 110 procent poziomu sprzed infekcji” – powiedziała Heckman, dodając, że spodziewa się 17 000 programów w całym kraju w dniach otaczających Dzień Niepodległości. (Przed pandemią koronawirusa w tym okresie było około 16 000 pokazów w całym kraju, powiedział.)

Niektórzy mieszkańcy miast z odwołanymi pokazami planują odpalić własne fajerwerki. Niektóre rodzaje fajerwerków konsumenckich są legalne w 49 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko, chociaż poszczególne hrabstwa i miasta mogą wprowadzać zakazy, powiedziała Heckman. Fajerwerki konsumenckie są zakazane w Massachusetts.

dług…Joshua Rashad McFadden dla The New York Times

Dennis Revell, rzecznik TNT Fireworks, największego w kraju dystrybutora fajerwerków konsumenckich, powiedział, że w 2020 r., kiedy odwołano większość wydarzeń publicznych, sprzedaż TNT znacznie wzrosła pod względem całkowitej sprzedaży i wolumenu. Ludzie kupują ich produkty. „W 2021 roku wiele zachowaliśmy” – powiedział. – powiedział Revell. Dodał jednak: „Jest za wcześnie, aby przewidzieć, jak będzie wyglądał 2022 rok”.

READ  Niebezpieczne bakterie po raz pierwszy wykryte w amerykańskiej glebie

Jednak niektórzy mniejsi detaliści borykają się z problemami z łańcuchem dostaw.

Avon Hall, właściciel Discount Fireworks w Brainerd w stanie Minnesota, około 130 mil na północny zachód od Minneapolis, powiedział, że czeka na niektóre zamówienia, których dostawa zajęła tydzień, ponad miesiąc.

Powiedział, że zadzwonił do 12 różnych dostawców, w szczególności z jednym ulubionym fajerwerkiem: Pure Fantasy. „Są ładne i kolorowe, a fontanna idzie w jedną stronę i ludzie ją uwielbiają” – powiedziała pani Hall. „W tym roku było wolno” – dodał. „Jestem pewien, że wzrośnie w ciągu najbliższych kilku dni”.

W Queen Creek, około 40 mil na południowy wschód od Phoenix, gdzie zawieszono publiczne pokazy fajerwerków, inny sprzedawca powiedział, że jego firma upadła, częściowo dzięki anulowaniu.

„Są bardzo rozczarowani, a szkoda, ale są bardzo zainteresowani wypróbowaniem tych nowych fontann w domu” – powiedział o swoich klientach Christian Walls, który prowadzi stoisko z fajerwerkami. Dodał: „Będą mieć dobry program”.

Miłośnik fajerwerków Michael Luciak z Green Bay w stanie Wisconsin, około 115 mil na północ od Milwaukee, powiedział, że od 2020 roku próbuje zwiększyć swój osobisty show. Idź gdzie indziej.

Najlepszy moment jest wtedy, gdy pan, rolnik, który prowadzi pokaz na polu kukurydzy swojego pracodawcy. Luciak powiedział finał. „Czuję fale uderzeniowe w mojej klatce piersiowej i wiem, że składam oświadczenie, że ludzie zobaczą lub usłyszą w promieniu wielu mil” – powiedział.

„Wraz z tymi wszystkimi wiwatami i rogami”, dodał, „jest to jedno z najlepszych uczuć na świecie”.

Korekta:

30 czerwca 2022

Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie określała lokalizację miasta Queen Creek w Ariz. Leży na południowy wschód od Phoenix, a nie na południowy zachód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.