Zakład pogrzebowy przyznaje się do winy w „nielegalnym schemacie narządów ciała”

Dyrektor pogrzebowy w Kolorado oskarżony o kradzież narządów i sprzedaż ich nabywcom medycznym i naukowym, zarobienie setek tysięcy dolarów w tym, co władze nazwały „nielegalnym schematem organowym”, przyznał się we wtorek do winy za oszustwa pocztowe. Ministerstwo Sprawiedliwości powiedział.

Megan Hess, 45-letnia kobieta, która pomogła swojej matce, Shirley Koch, która ma około 60 lat, była główną postacią w systemie, powiedzieli prokuratorzy. W ramach ugody zwolniono osiem innych zarzutów karnych przeciwko pani Hess. Grozi jej do 20 lat więzienia.

„Przekroczyłam granice zgody i staram się to naprawić” – powiedziała pani Hess we wtorek w amerykańskim sądzie okręgowym w Grand Junction w stanie Colo. Według The Daily Sentinel. „Ja przejmuję dowodzenie.”

Pani Koch nie przyznała się do winy, ale 12 lipca odbędzie się jej rozprawa o zmianie serca.

Prokuratorzy powiedzieli, jak działa ten program: od 2010 do 2018 roku pani Hess była odpowiedzialna za Donor Services, organizację non-profit „pośrednika” i dyrektorów pogrzebowych Sunset Mesa, którzy oferowali organizowanie kremacji, pogrzebów i pochówków w Little Zachód. Miasto Montrose w stanie Kolorado.

Pani Hess i jej matka czasami uzyskiwały zgodę rodzin na oddanie małych próbek tkanek lub guzów od ich zmarłych krewnych. W innych przypadkach ich prośba została odrzucona, a w niektórych nigdy nie podali tytułu.

Dokumenty mówią jednak, że w setkach przypadków przedsiębiorcy pogrzebowi sprzedają głowy, torsy, ręce, nogi lub całe ludzkie ciała. Często oddawali kremowane szczątki rodzinom.

Urzędnicy twierdzą, że dochód matki i córki ze sprzedaży części ciała sprawił, że stały się one tańszą opcją kremacji w ich regionie, zwiększając podaż zwłok. Jednak urzędnicy powiedzieli, że rodziny zazwyczaj nigdy nie płacą za kremację 1000 dolarów lub więcej.

Program obejmował fałszowanie dokumentów, takich jak podpisy na formularzach upoważnień do dawstwa narządów oraz wprowadzanie w błąd nabywców co do wyników badań lekarskich przeprowadzonych na zmarłym, zgodnie z dokumentami sądowymi. Powiedzieli, że pani Hess zmieniła raporty laboratoryjne, więc miała negatywny wynik testu na choroby takie jak HIV i zapalenie wątroby.

READ  2022 Bezpłatne śledzenie agencji NFL: ogłoszenia na żywo, najnowsze plotki i podpisy w całej lidze

Adwokaci pani Hess nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz we wtorek. Rzecznik prasowy Departamentu Sprawiedliwości oraz Pani Adwokat Kocha również odmówił komentarza na temat ugody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.