wzywa konsumentów do zmniejszenia zużycia energii przez francuskie firmy energetyczne

25 lutego para bocianów gnieździ się na szczycie linii wysokiego napięcia przed kominem opalanej węglem elektrowni Electricite de France (EDF) w zasilanej węglem elektrowni Cordemais w Bouee we Francji. 2022. REUTERS / Stephane Mahe

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

PARYŻ, 25 czerwca (Reuters) – W niedzielę liderzy głównych francuskich firm energetycznych wezwali osoby prywatne i firmy do natychmiastowego ograniczenia zużycia energii.

„Aby przywrócić manewr na właściwym torze, musimy wspólnie pracować nad zmniejszeniem zużycia” – powiedzieli dyrektorzy generalni Engie. (ENGIE.PA)EDF (EDF.PA) I w sumie (TTEF.PA) Powiedział w liście otwartym opublikowanym przez tygodnik Journal du Dimanche.

List, podpisany przez Catherine MacGregor z Engie, Jean-Bernarda Levy z EDF i Patricka Pouyanne z TotalEnergies, wskazywał na gwałtowny spadek eksportu rosyjskiego gazu i niższą produkcję energii z powodu problemów z konserwacją.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Premier Elizabeth Bourne powiedziała w czwartek, że Francja zamierza uzupełnić swoje magazyny gazu wczesną jesienią. Krajowe magazyny gazu są obecnie zapełnione w 59%.

Inwazja Rosji na Ukrainę zwróciła uwagę na zaufanie Europy do rosyjskiego gazu, wywołując walkę o znalezienie alternatywnych źródeł energii.

W marcu francuskie media podały, że rząd prowadzi rozmowy z TotalEnergies w sprawie zwiększenia możliwości pozyskiwania LNG, w związku z gotowością USA do zwiększenia dostaw do Europy.

„Podjęcie działań wkrótce tego lata pozwoli nam lepiej przygotować się na początek przyszłej zimy, zwłaszcza w celu ochrony naszych rezerw gazu”, powiedzieli w swoim liście dyrektorzy firm energetycznych, dodając, że wysiłki na rzecz zmniejszenia zużycia powinny być „natychmiastowe. ”.

Przywołali własne wysiłki w celu odkrycia nowych źródeł gazu i budowy pływającego terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w północnym porcie Le Havre.

READ  Protesty wybuchły po tym, jak Marcos został ponownie wybrany na prezydenta Filipin

Francja niedawno przedłużyła swój mechanizm regulacji cen gazu do końca roku. System, który pierwotnie miał działać do końca czerwca, będzie łagodził wpływ rosnących cen energii na siłę nabywczą konsumentów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Nicholasa Delema, Benjamina Malleta i Mimosy Spencer Pod redakcją Sandry Maller i Davida Goodmana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.