Wybory we Francji: Macron Le Pen prowadzi we wczesnych sondażach

dług…Andrea Mandovani dla The New York Times

Wersal, Francja – Mówi się, że Francuzi głosują sercem w pierwszej turze, a głową w drugiej turze.

Wydaje się jednak, że wyborcy w różnych miastach pod Paryżem używali obu podczas niedzielnego głosowania, co jest kolejnym dowodem na to, że francuski system głosowania oparty na dwóch turach promuje niezwykle strategiczne myślenie.

Do głosowania wzięło udział 12 kandydatów. Ale sondaże sugerują, że druga tura najprawdopodobniej będzie rewanżem między prezydentem Emmanuelem Macronem i przywódczynią skrajnej prawicy Marine Le Pen, a wyborcy już myślą o starciu z 24 kwietnia.

W Wersalu, centrum głosowania konserwatywnych katolików, kandydat centroprawicy, Valerie Begress, była lokalną opcją. Ale w większości sondaży był jednocyfrowy.

Po głosowaniu w ratuszu para, która podała tylko swoje imiona, 50-letni Carl i 51-letnia Sophie, powiedziała, że ​​głosowała. Eric ZemmerSkrajnie prawicowy ekspert telewizyjny, który prowadził kampanię przeciwko imigrantom i muzułmanom.

Carl, który pracuje w branży nieruchomości, powiedział: „Jestem za imigracją z wyboru, a nie za obecną sytuacją imigrantów, którzy chcą skorzystać z systemu francuskiego.

Tym razem on i jego doradca prawny, Sophie, powiedzieli, że popierają Lee Pen, ponieważ uważają, że pani Le Pen jest godna zaufania.

Grégoire Pique ma 30 lat i jest inżynierem środowiska z pasją do Yanika Jatota. Zielony kandydat. Ale panie Ponieważ Jadot przegrał referendum, pan. Big poparł wieloletniego lidera lewicy. Jean-Luc MலlenchonTrzecie miejsce w większości sondaży.

W drugiej turze pan Lee powiedział, że planuje bez wahania zagłosować na pana Macrona, aby zablokować Penn. Powiedział Big.

„Nie podoba mi się ta polityka, ale zrobię to” – powiedział.

Około 10 mil od Wersalu, w robotniczym mieście Trapes, zamieszkanym przez dużą populację muzułmańską, dokonywano podobnych obliczeń.

READ  „SNL” Gold Open: „Fox and Friends” o fabule Willa Smitha, Disneya i Trumpa
dług…Andrea Mandovani dla The New York Times

Georgette Savoni, lat 64, emerytowana pracownica transportu, powiedziała, że ​​głosowała na Beckress, mimo że wiedziała, że ​​jej szanse na awans do drugiej tury były niewielkie. Teraz w dwie niedziele, panie Powiedział, że planuje niechętnie głosować na Macrona i powstrzymać panią Le Pen.

„Zgadzam się z większością planów ekonomicznych Macrona i uważam, że dobrze poradził sobie z epidemią” – pan. – powiedział Savoni. „Ale czuję, że nie szanuje ludzi i że jest arogancki”.

Pillay Aid, lat 22, student uniwersytetu, chciał wesprzeć małego lewicowego kandydata, ale czołowego kandydata lewicy, Mr. Obsługiwane Mellonson. W drugiej rundzie Pani Le Pen, Pan Chociaż uważał, że jest dla Francji straszniejszy niż Macron, nie mógł wybaczyć prezydentowi, że powiedział, że jest to represjonowanie wolności osobistej. Podobnie jak gwałtowne represje ruchu żółtego płaszcza wobec państwa.

„Nie głosowałem w drugiej turze” – powiedział. „Jestem w domu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.