Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości i komunikaty na żywo

WASZYNGTON – Prezydent Biden obiecał zająć się kryzysem klimatycznym na naszej planecie. Jednak rosnące ceny rosyjskiego gazu spowodowane okupacją Ukrainy przez Rosję skłoniły prezydenta do zrobienia czegoś przyjaznego dla środowiska: przyjęcia ropy.

We wtorek pan Biden poleciał do Iowa, gdzie zapowiedział, że Agencja Ochrony Środowiska tymczasowo zniesie przepisy zakazujące używania w okresie letnim związku etanol-benzyna o nazwie E15, który w cieplejszych miesiącach przyczynia się do powstawania smogu. Aby obniżyć cenę pompowanej benzyny dla wielu Amerykanów, jego rząd zamierza odstąpić od regulacji. powiedział Biden.

„To pomoże niektórym ludziom, a ja jestem zaangażowany w robienie wszystkiego, co w mojej mocy, nawet jeśli mają w kieszeni dodatkowe rupie lub dwie dodatkowe pieniądze, kiedy są pełne, może to zmienić życie ludzi” – powiedział. Biden powiedział biorąc. Zwiedzanie zakładu produkującego 150 milionów galonów bioetanolu rocznie. Później powiedział: „Kiedy masz wybór, masz konkurencję. Kiedy masz konkurencję, otrzymujesz najlepszą cenę.

Ogłoszenie etanolu Panie Ostatni ruch Bidena przez Biały Dom jest sprzeczny z jego obietnicami odsunięcia Stanów Zjednoczonych jako kandydata na prezydenta od paliw kopalnych. Wydaje się, że cena gazu zmieniła jego konto. Średnia cena galonu gazu w październiku ubiegłego roku wyniosła 3,32 USD; W marcu było to około 4,32 USD.

W zeszłym miesiącu prezydent zaproponował nową politykę mającą na celu wywarcie nacisku na firmy naftowe, aby wydobyły ropę na niewykorzystanych gruntach, pozwalając tysiącom firm na „wiercenie w poszukiwaniu ropy. Dlaczego nie pompują ropy?” Biden zapowiedział również, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy sprzeda 180 milionów baryłek ropy ze strategicznych rezerw ropy naftowej w kraju, co jest największą publikacją w historii.

„Dostarczy rozkład w skali historycznej w okresie historycznym” – Mr. powiedział Biden.

Ponieważ amerykańskie sankcje na rosyjską ropę i gaz spowodowały wzrost cen energii, pan. Podczas gdy wzywał producentów ropy do płacenia większej ilości ropy, prezydent starał się uspokoić swoją bazę polityczną, że sprostanie potrzebom dzisiejszego kryzysu nie umniejsza długoterminowego celu odejścia od paliw kopalnych, które mogą spowodować niebezpieczną zmianę klimatu. .

READ  Biden o Putinie: „Myślę, że jest zbrodniarzem wojennym”

Poparcie prezydenta na ropę podkreśla jego tragiczną sytuację między dwoma konkurencyjnymi priorytetami: przymusem zmniejszenia zużycia paliw kopalnych w USA i presją, by zareagować na rosnące ceny gazu.

dług…Brian Anselm dla The New York Times

„Kiedy Joe Biden rozpoczynał swoją kadencję, nie sądził, że poleci do Des Moines na drugi rok, korzystając ze strategicznych rezerw ropy lub zatwierdzając zniżki E15” – powiedział Barry Rabe, profesor nauk politycznych i polityki ochrony środowiska. Uniwersytet Michigan.

Podczas gdy jego szeroko zakrojony program zmian klimatycznych oraz inwestycje w pojazdy wiatrowe, słoneczne i elektryczne w dużej mierze utknął w Kongresie, sojusznicy prezydenta twierdzą, że jego krótkoterminowe działania na rzecz ropy mogą jeszcze bardziej frustrować ekocentrycznych wyborców. Jesienne wybory.

„Oprócz ważnego osiągnięcia legislacyjnego, wyborcy klimatyczni prawdopodobnie będą słabi” – powiedział. – powiedział rabin.

Pan. Ostatnie działania Bidena wywołały krytykę w wielu częściach środowiska ekologicznego. Mitch Jones, dyrektor ds. polityki wykonawczej ramienia prowadzącego kampanię grupy non-profit Food & Water Watch, powiedział w oświadczeniu, że decyzja o zniesieniu letniego zakazu dla E15 „pogrąża nas głębiej w dziurze brudnych związków paliw kopalnych”.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Biden odrzucił koncepcję poparcia dla paliw kopalnych. Jego polityka środowiskowa zawsze zakładała ciągłe uzależnienie od ropy naftowej i gazu, podczas gdy kraj przechodzi na czyste źródła energii.

Powiedział, że obecny kryzys energetyczny jest wyraźnym przykładem tego, dlaczego Kongres i Republikanie uważają, że powinni wspierać przejście na alternatywne formy energii i zmniejszyć zależność USA od ropy naftowej.

„Rodziny muszą zabierać dzieci do szkoły i chodzić do pracy, kupować artykuły spożywcze i zająć się swoim życiem – czasami dzisiaj, w tym miesiącu iw tym roku potrzebują benzyny” – powiedział rzecznik Białego Domu Vedant Patel. „Ale jednocześnie musimy przyspieszyć – a nie spowolnić – nasze przejście na czystą energię”.

READ  Korea Północna zgłasza pierwszą erupcję COVID-19, nakazuje blokadę w „poważnej sytuacji awaryjnej”

W ostatnich tygodniach szefowie Biden ogłosili finansowanie na zwiększenie efektywności energetycznej domów, wprowadzenie nowych planów bezpieczeństwa i zapowiadają, że prezydent wdroży ustawę o produkcji obronnej, aby promować wydobycie i przetwarzanie minerałów potrzebnych lokalnie do produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Republikanie i działacze na rzecz przemysłu naftowego i gazowego, panie Starali się bagatelizować wysokie ceny gazu w programie klimatycznym Bidena, argumentując, że ceny byłyby niższe, gdyby Biały Dom nie realizował planów mających na celu skierowanie kraju na inną czystą energię.

„Nie obwiniajcie Putina za cenę gazu” – powiedział Fox News przywódca republikanów z Kentucky, senator Mitch McConnell.

Dodał: „To reakcja na zamknięcie przemysłu paliw kopalnych. Podążają za nimi w każdy sposób, w jaki mogą myśleć.

Ale tak naprawdę, panie Biden odniósł ograniczony sukces we wdrażaniu swojej agendy klimatycznej – głównie z powodu sprzeciwu republikanów i Departamentu Energii. Eksperci twierdzą zatem, że trudno zatem winić wzrost cen gazu za konsekwencje tych propozycji, które nie zostały jeszcze uchwalone.

Na przykład pan Biden zaproponował 300 miliardów dolarów ulg podatkowych w celu poprawy rynków energii wiatrowej i słonecznej oraz pojazdów elektrycznych. Jeśli zostanie przyjęty, może zmniejszyć emisje w kraju o około 25 procent do 2030 roku. Ustawa przeszła przez Izbę, ale utknęła w Senacie pośród sprzeciwu republikanów i senatora demokratów Joe Munchina z Zachodniej Wirginii.

Pan. Biden starał się zawiesić nowe dzierżawy ropy i gazu na ziemiach federalnych i warstwach wodonośnych, co spowodowało, że przemysł naftowy utrzymuje wydobycie. Niemniej jednak ta polityka została podtrzymana przez sądy i p. W zeszłym roku Biden sprzedał na aukcji ponad 80 milionów akrów w Zatoce Meksykańskiej – największa sprzedaż dzierżawy w historii.

Urzędnicy szacują, że dopuszczenie do sprzedaży mieszanki etanolu latem zmniejszy ją o 10 centów za galon benzyny kupowanej na około 2300 stacjach w kraju, w którym jest dostarczana, a ta decyzja może zmierzać w kierunku „niezależności energetycznej”.

READ  G7 zbliża się do porozumienia w sprawie pułapu cen ropy w celu zniesienia sankcji wobec Rosji
dług…Stephen Groves / Associated Press

To niewielki procent ze 150 000 stacji benzynowych w całym kraju, które według NACS jest stowarzyszeniem branżowym reprezentującym sklepy ogólnospożywcze.

Pan. Biden stoi również w obliczu rosnącej presji na obniżenie cen energii, co pomogło przyspieszyć inflację od marca 1981 roku. Według AAA galon gazu we wtorek kosztował 4,10 USD.

Etanol jest wytwarzany z kukurydzy i innych upraw i przez wiele lat był dodawany do niektórych rodzajów benzyny w celu zmniejszenia uzależnienia od ropy naftowej. Ale wysoka niestabilność mieszanki przyczyni się do zamglenia podczas upałów. Dlatego też grupy ekologiczne tradycyjnie sprzeciwiały się zniesieniu letniego zakazu. Powiedz firmom naftowym, że ich sprzedaż spadnie, jeśli zużyją zbyt dużo etanolu.

Stopień, w jakim obecność etanolu obniża ceny paliw, jest przedmiotem debaty ekonomistów. Niektórzy eksperci twierdzą, że decyzja może przynieść większe korzyści polityczne niż finansowanie.

David Victor, ekspert ds. polityki klimatycznej z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, powiedział: „To wciąż bardzo mało w porównaniu z wypuszczeniem Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej. To bardzo otwarty ruch polityczny”.

Korzyści dla środowiska płynące z biopaliw są ograniczane przez podnoszenie cen kukurydzy i żywności, twierdzą niektórzy eksperci ds. energii.

Prawodawcy stanu kukurydzy i liderzy branży Mr. Pitani wzywa Stany Zjednoczone do wypełnienia zakazu eksportu rosyjskiej ropy biopaliwami. Emily Skor, dyrektor generalny Growth Energy, grupy stowarzyszeń branżowych zajmujących się biopaliwami, nazwała decyzję o oszczędzaniu energii „wielkim sukcesem”.

„Są to trudne wybory i nie sądzę, żeby było coś, czego mogliby posmakować” – powiedział Tyrone Sidenfeld, starszy wiceprezes ds. rządowych w organizacji non-profit League of Conservation Voters. „Wierzę, że pracowali nad tym od dziesięcioleci, nie blokując infrastruktury paliw kopalnych ani zanieczyszczeń, i myślę, że zawsze są zdeterminowani, aby sprostać chwilom klimatycznym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.