USC vs. Wynik Tulane: Trojany spadają z 15 w dół na wiecu Green Wave w 2023 Cotton Bowl

Nie. 16 Tulane, nr 1 pod względem wydajności gry w kręgle wszechczasów. 10 USC, pokonał kilka dwucyfrowych deficytów i odniósł ekscytujące zwycięstwo 46-45 w ostatnich sekundach w Cotton Bowl.

Rozgrywający Tulane, Michael Pratt, walczył łeb w łeb z świeżo upieczonym zwycięzcą Heisman Trophy, Calebem Williamsem, i rozegrał kilka kluczowych zagrań w ostatnich minutach meczu, w którym Green Wave zdobył ostatnie 16 punktów. Cztery i pół minuty ograniczenia. Przegrywając 45-30, Pratt zjechał na boisko na 23 sekundy przed końcem, aby zdobyć przyłożenie, które zmniejszyło prowadzenie do ośmiu punktów. Po fuszerce w następnym rozpoczęciu, obrona Zielonej Fali przypięła USC we własnej strefie punktowej dla bezpieczeństwa.

Pratt pomógł poprowadzić zwycięską jazdę, która obejmowała wiele konwersji z trzeciej i czwartej piłki, zanim wykonał uderzenie przyłożenia na osiem sekund przed końcem.

Zdolność Tulane do wygrywania wynika z odporności, którą wykazała przez całe popołudnie. The Green Wave przegrywali 14-0 na początku, odrobili straty, a następnie przegrywali 28-14 do przerwy, by w końcówce trzeciej kwarty osiągnąć wynik 28-24. Te wysiłki zapowiadały ostateczny atak, który był częściowo napędzany przez uciekającego Tyjaya Spearsa. Spears był czasami najlepszym graczem na boisku i dorównywał rozgrywaniu Williamsa, rzucając się na co najmniej 100 jardów w ośmiu swoich meczach z rzędu. W sumie 205 jardów i cztery przyłożenia w 17 próbach zwycięstwa.

Zwycięstwo ugruntowało największy zwrot w jednym sezonie we współczesnej historii futbolu uniwersyteckiego. Rok temu Tulane miał bilans 2-10, a teraz kończy z bilansem 12-2, zdobywając mistrzostwo American Athletic Conference i wygrywając w Cotton Bowl z czołową dziesiątką USC. Był to już największy występ w programie od 1939 roku, a powrót tego rodzaju na tę scenę byłby prawdziwym momentem z bajki dla trenera Williego Fritza i Zielonej Fali.

Strata była bardziej niesamowitym rozczarowaniem niż znakomity występ zwycięzcy Heismana z 2022 roku. Williams rzucił na 462 jardy i pięć przyłożeń przy 37 z 52 podań (71%) i pokazał wszystkie powody, dla których wyborcy Heismana byli przyciągnięci do jego umiejętności elektrycznego rozgrywania, skupiania się na boisku i często przedłużania gry nogami. Chociaż Tulane ma najlepszą obronę w AAC w tym roku, często wygrywając bloki, aby wywrzeć presję na Williamsa, jedna rzecz, z którą Green Wave walczyła, to sprowadzić Williamsa na kort. To był świetny występ Brendana Rice’a, który miał przełomowy dzień (sześć chwytów, 174 jardy, dwa przyłożenia) pod nieobecność Jordana Addisona.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych pokonała humanitarną rezolucję Rosji w sprawie Ukrainy

To był rozczarowujący koniec udanego pierwszego sezonu z USC dla Lincolna Rileya. Trener Trojans poprowadził program do najlepszego sezonu od lat, ale zakończył z dwiema porażkami, awansując z czwartego miejsca w rankingach futbolu uniwersyteckiego do przegranych noworocznej szóstki. Aha, a teraz Riley ma 1-4 w grach w kręgle w swojej karierze.

Gdy Williams wrócił do gry, wyzwaniem jest teraz uzupełnienie składu – zwłaszcza w obronie – i dążenie do mistrzostwa Pac-12 i występu w College Football Playoff w 2023 roku.