Przychody Ubera w drugim kwartale 2022 r.

Uber Technologies Inc. CEO Tara Khosrowshahi przemawiała podczas wywiadu w San Francisco we wtorek, 14 grudnia 2021 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Dobre zdjęcia

Uber We wtorek odnotowała stratę w drugim kwartale, ale pobiła szacunki analityków dotyczące przychodów.

Akcje Ubera wzrosły o 10% w obrocie przedrynkowym.

Oto kluczowe liczby:

  • Utrata udziału: 1,33 USD, nieporównywalne z szacunkami.
  • Przychód: od 8,07 miliarda do 7,39 miliarda dolarów, według ankiety przeprowadzonej przez analityków Refinitiv.

Firma odnotowała stratę netto w wysokości 2,6 miliarda dolarów w drugim kwartale, z czego 1,7 miliarda dolarów przypisano dezinwestycji i rewaluacji udziałów Aurora, Grab i Zomato.

Ale dyrektor generalna Tara Khosrowshahi powiedziała, że ​​Uber nadal czerpie korzyści ze wzrostu ruchu na żądanie i przesunięcia wydatków z handlu detalicznego na usługi.

Firma poinformowała o skorygowanej EBITDA w wysokości 364 milionów dolarów, wyprzedzając przedział od 240 do 270 milionów dolarów, który zapewnił w pierwszym kwartale. Łączne rezerwacje w wysokości 29,1 miliarda USD wzrosły o 33% rok do roku z 28,5 miliarda do 29,5 miliarda. Uber zaksięgował 382 miliony dolarów w wolnym przepływie pieniężnym.

Oto wyniki największych segmentów biznesowych Ubera w drugim kwartale 2022 r.:

Mobilność (całkowita rezerwacja): 13,4 miliarda dolarów, o 57% więcej niż rok temu w stałej walucie.

Dostawa (całkowita rezerwacja): 13,9 miliarda dolarów, o 12% więcej niż rok temu w stałej walucie.

Uber w czasie pandemii w dużym stopniu polegał na wzroście w swojej działalności dostawczej Eats, ale jego dział mobilności wyprzedził przychody Eats. W pierwszym kwartale W miarę jak zawodnicy zaczęli brać więcej wycieczek.

Ten trend utrzymał się również w drugim kwartale. Jego segment ruchu wygenerował przychody w wysokości 3,55 miliarda dolarów, w porównaniu do 2,69 miliarda dolarów dostawy. Dział frachtu Ubera odnotował w tym kwartale przychody w wysokości 1,83 miliarda dolarów. Przychody nie obejmują dodatkowych podatków, opłat drogowych i opłat za rezerwacje zbiorcze.

READ  Boris Johnson broni środków, gdy coraz więcej konserwatywnych sojuszników rezygnuje

Pomimo rosnących cen paliw w tym kwartale, Uber powiedział, że jego kierowcy i kurierzy zarabiali więcej niż przed pandemią i zauważył przyspieszenie wzrostu liczby aktywnych i nowych kierowców.

„W rezultacie w lipcu na wielu rynkach, w tym w USA, czasy wzrostu i oczekiwania były bliskie rocznego najniższego poziomu, a nasze poziomy kategorii mobilności były na poziomie wieloletnich szczytów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii i Australii lub prawie takie same” – Uber powiedział w komunikacie.

Uber niedawno ogłosił nowe zmiany, które w tym pomogą Utrzymuj zaangażowanie kierowców. Na przykład mogą wybrać podróże, które chcą i zobaczyć, ile zarobią, zanim zaakceptują podróż.

Firma odnotowała 1,87 miliarda podróży na platformie w tym kwartale, o 9% więcej niż w poprzednim kwartale io 24% rok do roku. Miesięcznie aktywni konsumenci platformy osiągnęli 122 mln, co oznacza wzrost o 21% rok do roku. Kierowcy i kurierzy zarobili łącznie 10,8 miliarda dolarów w tym kwartale, co oznacza wzrost o 37% rok do roku.

Uber skorzystał na odrodzeniu podróży. Rezerwacje brutto na lotniskach osiągnęły poziom sprzed pandemii, a całkowita mobilność stanowiła 15% rezerwacji brutto, co oznacza wzrost o 139% rok do roku.

W trzecim kwartale Uber spodziewa się rezerwacji brutto w wysokości od 29 do 30 mld USD i skorygowanej EBITDA w wysokości 440 mln USD do 470 mln USD.

Khosrowshahi z CNBC”Hałas na ulicy„O 9 rano ET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.