Obywatel Iraku mieszkający w Ohio został aresztowany pod zarzutem spisku w celu zamachu na byłego prezydenta George’a W. Busha.

Shihab Ahmed Shihab Shihab został oskarżony o pomoc i podżeganie do zamachu na byłego urzędnika USA i imigrację za próbę przemytu obcokrajowców do Stanów Zjednoczonych.

Według sądownictwa, Shihab rzekomo planował uprowadzenie czterech Irakijczyków w ramach spisku. Dokumenty sądowe uzyskane przez CNN opisują informacje wywiadowcze Shihaba, w tym przejazd do dzielnicy mieszkalnej Busha w Dallas.

„Prezydent Bush ma pełne zaufanie na świecie do tajnych służb USA oraz naszych organów ścigania i wywiadu” – powiedział w oświadczeniu Freddie Ford, dyrektor naczelny Busha.

Śledztwo ujawniło się we wniosku złożonym 23 marca pod pieczęcią o nakaz przeszukania zapisów rozmów telefonicznych osoby zidentyfikowanej w dokumentach jako Shihab Ahmed Shihab, która wjechała do Stanów Zjednoczonych we wrześniu 2020 roku.

Spisek został odkryty przez FBI za pośrednictwem źródeł wywiadowczych, a jedno z nich zarejestrowało dyskusje na temat spisku podczas spotkania z Shihabem pod koniec zeszłego roku i wiosną, jak wynika z dokumentów. W dokumentach nie ma zapisu, że byłemu prezydentowi zawsze groziło niebezpieczeństwo.

Wniosek o nakaz złożony w południowym dystrykcie Ohio Forbes po raz pierwszy ogłosił.

Mówi się, że jedna z tych rozmów miała miejsce w listopadzie podczas podróży, którą Shihab i informator Columbus zabrali z Ohio do Detroit.

Podczas listopadowego spotkania FBI cytował Shihaba, który powiedział, że „chcieli zamordować byłego prezydenta Busha, ponieważ czuli, że jest on odpowiedzialny za zabicie tak wielu Irakijczyków i rozbicie całego Iraku”.

Według styczniowej rozmowy opisanej we wniosku o nakaz, Shihab określił siebie jako „żołnierza czekającego na wskazówki przywódców w Katarze”.

W lutym, podczas spotkań twarzą w twarz w Dallas, gdzie rejestrowano dokumenty, Shihab i informator pojechali do dzielnicy mieszkalnej Busha w Dallas, gdzie nagrał na wideo bramę wjazdową do dzielnicy Shihab i jej okolic.

Podczas lutowych spotkań Shihab i informator George W. Poszli do Kompanii Busha, gdzie szli.

READ  Biden mówi, że rząd federalny sfinansuje odbudowę pożaru w Nowym Meksyku

Ta historia zostanie zerwana i zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.