NIE. 1. Kobieca koszykówka w Karolinie Południowej dominuje pod numerem 11 UConn 83-65

Dominująca od początku drużyna nr 1 z Karoliny Południowej pokonała w niedzielę nr 11 UConn 83-65 w ciągu 39 minut. Była to najwyższa porażka drużyny Huskies w historii serii.

Te-Hina Paopao prowadziła Karolinę Południową z 21 punktami, szybko przełamując swój ostatni spadek w strzelaniu od pięciu meczów, trafiając skoczkiem w osiem sekund po rozpoczęciu meczu. Transfer z Oregonu powtórzył tę sztuczkę dokładnie minutę później, tym razem trafiając za trzy punkty do kosza, a Gamecocks zwyciężyli na własnym parkiecie. Najskuteczniejsza obrona Ameryki zazwyczaj utrzymywała ofensywę UConn na 5-19 w niecałe dziesięć minut, a para rzutów wolnych w końcówce zapewniła Karolinie Południowej przewagę 19-11 po pierwszej kwarcie.

Rozpocząwszy drugą kwartę podobnym występem, Papavo tym razem potrzebował tylko 23 sekund przed końcem i dwóch kolejnych skoczków w połowie kwarty, aby zapewnić drużynie Południowej Karolinę prowadzenie do 17. Papovo zakończył połowę z 16 punktami i pomimo ustawienia Paige Bueckers – były rekrut nr 1 prowadził razem z Huskies z 20 punktami – tuż przed syreną Gamecocks wyszli na prowadzenie 44-30 do szatni.

Obrońca Gamecocka, Raven Johnson, włączył się w walkę z nieznośnymi Huskies, gdy Aaliyah Edwards z UConn wyszła z pierwszej połowy z ośmioma punktami, szybko opuszczając szatnię i po południu dorównała Bueckersom, zdobywając 20 punktów. Po dwóch rzutach wolnych Edwardsa Johnson pobiegł po boisku, zmienił atletyczne ustawienie i długie odbicie zamienił w szybką asystę dla Glow Kids. Ustawienie Johnsona powiększyło prowadzenie Karoliny Południowej do 58-40 i zmusiło UConn do kolejnej przerwy na żądanie.

Johnson zamknął trzecią kwartę ośmioma punktami, sześcioma zbiórkami i dwoma przechwytami, a student drugiego roku zakończył popołudnie double-double z 12 zbiórkami. Zespół ławek rezerwowych pokonał UConn 19-3, a czterech starterów Gamecock zakończyło mecz z dwucyfrowym wynikiem.

Gamecocks prowadzili 17-4, by na początku czwartej kwarty prowadzić 27, a pogoń Karoliny Południowej za perfekcyjnym sezonem trwa nadal przy wyniku 23-0.

READ  McCarthy i Biden planują ponowne spotkanie, ale nie osiągnięto porozumienia w sprawie limitu zadłużenia