Kto wygrał i co dostanie – NBC Chicago

Nie brakowało emocji, wyzwań i emocji, ponieważ pierwszy wyścig uliczny NASCAR w centrum Chicago przeszedł do historii na więcej niż jeden sposób.

Błyskawice i ulewny deszcz spowodowały poważne problemy na torze i było wiele wypadków, ale to nie powstrzymało kierowców.

Zobacz, co się stało tutaj:

Kto wygrał wyścig NASCAR Chicago Street Race?

Shane van Gisbergen zaliczył niesamowity debiut w niedzielnym wyczekiwanym wyścigu, pomimo trudnych warunków pogodowych, które spowodowały kilka opóźnień.

Co otrzymał zwycięzca?

34-latek, który jeździ Chevroletem Camaro ZL1, zgarnie do domu 7 565 807 $ w stawkach. Nagrody pieniężne Pole 37-kierowców zostanie przydzielone na całej planszy. Zdobył co najmniej 40 punktów za zwycięstwo, jednocześnie naciskając na play-off dla wszystkich kierowców.

Kim są inni najlepsi kandydaci?

Po 47 okrążeniach NASCAR ogłosił wszystkim zespołom, że wyścig zostanie skrócony ze 100 do 75 okrążeń. W tym czasie Christopher Bell, Tyler Reddick i Ty Gibbs czaili się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Ale Bell, który wygrał etapy 1 i 2, ostatecznie wypadł z prowadzenia, co skłoniło Justina Haleya do przejęcia. Haley prowadził przez sześć okrążeń, aż van Gisbergen wykonał specjalny ruch, aby wyprzedzić Haleya i zająć pierwsze miejsce, a Nowozelandczyk zamknął go na kilka okrążeń przed dogrywką.

Haley zajął drugie miejsce, a Chase Elliott, Kyle Larson i Kyle Busch zamknęli pierwszą piątkę.

Bell spadł na 18. miejsce, podczas gdy Reddick, który ścigał się z Bellem podczas długiego odcinka wczesnej fazy, spadł dalej na 28. miejsce po uderzeniu w barierę z opon i utknięciu.

Jak jeszcze von Gisbergen przeszedł do historii?

34-letni Van Gisbergen z Nowej Zelandii został pierwszym kierowcą od czasów Johnny’ego Rutherforda, który zadebiutował w Cup Series w drugim wyścigu kwalifikacyjnym na torze Daytona w 1963 roku.

READ  Tesla miała zły rok. Niektórzy inwestorzy obwiniają Elona Muska.

Dołączając do Marcosa Ambrose’a, Mario Andrettiego, Juana Pablo Montoyi, Earla Rossa i Daniela Suareza, został szóstym kierowcą urodzonym poza Stanami Zjednoczonymi, który wygrał wyścig NASCAR Cup Series.

W ramach Triple Eight Race Engineering, australijskiego zespołu wyścigów samochodowych, van Gisbergen zajął się wyścigami, wygrywając trzy mistrzostwa Supercars w 2016, 2021 i 2022 roku. Trackhouse Racing to zespół Van Gisbergena na ten wyścig Cup Series.

Pochodzący z Auckland w Nowej Zelandii brał udział w 499 wyścigach Supercars Championship, notując 80 zwycięstw, 174 miejsca na podium i 46 pole position, a ostatnio osiągnął szczyt kampanii 2022 z 3523 punktami.

Co dalej z NASCAR?

Następny w Pucharze Serii jest Quaker State 400 zaprezentowany przez Walmart w niedzielę 9 lipca. Wyścig odbędzie się na torze Atlanta Motor Speedway w Georgii.

Legenda wyścigów, Dale Earnhardt Jr., opowiada o wszystkich rzeczach, które sprawiają, że NASCAR Chicago Street Race jest wyjątkowy.