Knicks dokładają wszelkich starań, aby pokonać 76ers w pierwszym meczu play-offów NBA

NBA

Z Mylesem McBridem, Mitchellem Robinsonem i Joshem Hartem Knicks nie potrzebowali zbytnio Jalena Brunsa.

W sobotę przed wypełnioną publicznością stadionu MSG drużyna Knicks zaskoczyła Sixers 111:104, przełamując deficyt swojego głównego rozgrywającego w pierwszym meczu.

Knicks wyprzedzili Sixers o siedem punktów w ostatnich 10 minutach, zdobywając trzy trójki w odpowiednim czasie od Harta, który zrewanżował się za rozczarowujące pierwsze trzy kwarty mocnymi momentami i ostatnimi statystykami, w których zdobył 22 punkty i 13 zbiórek.

Myles McBride wrzucił do domu ponad 76 punktów podczas zwycięstwa Knicks w pierwszym meczu. Charlesa Wenzelberga / New York Post

McBride dodał 21 punktów w 28 minut.

Robinson spędził większość minut starterów i zebrał siedem ofensywnych zbiórek, pomagając blokować Joela Embiida.

Nie miało znaczenia, że ​​Brunson, pokonany przez Tyrese'a Maxeya, ukrył się pod kocem obronnym Kelly Oubre.

Albo współlokator Brunsona ze studiów, Donte DiVincenzo, który również jechał autobusem protestacyjnym.

Rozgrywający obrońcy zdobyli 30 punktów, trafiając 11 z 36 celnych strzałów.

Branson wziął 8 na 26.

Jednak gracze odegrali swoją rolę i Knicks wygrali pierwszy mecz u siebie po raz pierwszy od 2013 roku przeciwko Celtics.

Jalen Brunson świętuje po trafieniu za trzy punkty podczas zwycięstwa Knicks. Charlesa Wenzelberga / New York Post

Wcześniej wydawało się, że cała seria przyjmie dramatyczny obrót.

Embiid, który zakończył sobotę z 29 punktami, zdominował swoje minuty, ale czuł się bardziej komfortowo dzięki chirurgicznie naprawionemu lewemu kolanu.

Na około 2,5 minuty do końca połowy środkowy rzucił się zza tablicy i wykonał wsad, ale upadł na chirurgicznie naprawionym kolanie.

Szybko chwycił się za kolano i zsunął się po korcie.

Josh Hart wchodzi na boisko, podczas gdy Paul Reed broni się podczas zwycięstwa Knicks. Charlesa Wenzelberga / New York Post

30-latka, oswajając się z okresem w trakcie sezonu, udała się do szatni.

Knicks, którzy wówczas prowadzili pięcioma punktami, podjęli serię 11-2 i zakończyli połowę różnicą 12.

Jednak Embiid wrócił po przerwie z białymi rajstopami krwawiącymi wokół lewego kolana.

READ  NA ŻYWO: NWSL Draft Tracker podejmuje decyzje — Alyssa Thompson nr 1 przechodzi do Angel City FC; Michelle Cooper nr. 2

Sixers szybko zremisowali i w trzeciej kwarcie uzyskali trzypunktową przewagę po ataku Embiida na Kelly’ego Oubre.

Joel Embiid porusza Mitchella Robinsona podczas zwycięstwa Knicks Charlesa Wenzelberga / New York Post

To ugruntowało bohaterską postawę zawodników Knicks w czwartej kwarcie.

Przed kontuzją Embiid z „wątpliwego” stał się niewątpliwy.

Według raportu dotyczącego kontuzji środkowy miał bilans 50-50, co oznaczało, że jest to trochę podstęp (zawsze mu się to uda) i nie wykazywał żadnych oznak ograniczeń w uderzaniu w farbę.

W pierwszej połowie zgromadził 18 punktów.

Embiid był bardziej aktywny i pewny siebie niż trzy dni temu w meczu przeciwko Heat, kiedy środek nie chciał zwalniać tempa i został zamknięty do czwartej kwarty.

W pierwszej połowie meczu przeciwko Knicks Embiid nie zastanawiał się długo nad upadkiem.

„Miami to ciężka drużyna do grania” – wyjaśnił Maxey w wywiadzie telewizyjnym po pierwszej kwarcie, dodając, że Knicks byli w jakiś sposób łatwiejsi do pokonania.