Katastrofa w Chicago: samochód wpada na patio restauracji North Side, drzwi, 6 osób zostało rannych, mówi policja

Chicago (WLS) — Sześciu gości na świeżym powietrzu zostało rannych w piątek wieczorem, gdy samochód wskoczył na krawężnik i uderzył w pobliską restaurację North Side, poinformowali funkcjonariusze straży pożarnej w Chicago.

„To szokujące, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak wszyscy poradzili sobie z sytuacją najlepiej, jak potrafili” – powiedział Jeffrey Magee, zastępca dyrektora generalnego ApproR.

Obsługa klienta zajęła drugie miejsce w Apror w ten sobotni wieczór, ponieważ Maggie powiedziała, że ​​chce się upewnić, że jej pracownicy są dobrze zajęci.

„Zaprosiliśmy konsultanta ds. skarg, aby porozmawiał z naszymi pracownikami” – dodał Magee. „Chcę, aby nasi pracownicy czuli, że to miejsce jest domem. To nasza mantra, jak wiele innych miejsc. Jesteśmy rodziną. Ale naprawdę zachowujemy się jak rodzina”.

Według policji w Chicago wydarzyło się to około 22:30, kiedy kierowca srebrnego Lexusa sedana próbował minąć jadącą na południe Toyotę Prius w 1200-bloku North Wells Street.

Lexus przeciął Toyotę, stracił kontrolę, wskoczył na krawężnik, wylądował na chodniku i uderzył w restaurację, powiedział CPD.

Nagranie przedstawiające scenę pokazuje, jak pojazd rozbija się o zewnętrzne patio Abore i drzwi wejściowe.

Czterech klientów i dwóch pracowników zostało zabranych do szpitala na noszach.

Policja powiedziała, że ​​dwie kobiety doznały złamanych nóg, gdy złamano frontowe drzwi centrum handlowego.

„Widzieliśmy, jak wszyscy nasi pracownicy wybiegali, robili to, co musieli, pozyskiwali kogoś, pomagali komuś w terenie” – powiedział Magee.

Oczekuje się, że wszyscy będą zdrowi.

Kierowca samochodu uciekł z miejsca zdarzenia, poinformowała straż pożarna.

„Natychmiast wsiadłem do samochodu i pognałem za nimi! Biegli przez park. Przejechałem przez park” – powiedział jeden ze świadków.

Podczas gdy otwarty znak stoi przed budynkiem obok, właściciele twierdzą, że zbierają fundusze na wsparcie fizycznie i emocjonalnie poszkodowanych.

„Wiedzieć, że to miejsce jest kochane i że nasz personel jest kochany, że nasz personel jest kochany i że wszystkim tak bardzo zależy. To nie jest leczenie ran, ale zdecydowanie leczy trochę zdrowia psychicznego” – powiedział Magee.

READ  Największy mięsożerny dinozaur Europy znaleziony na wyspie Wight

W ciągu zaledwie jednego dnia pozyskiwanie funduszy przekroczyło już 23 000 USD.

Podczas poszukiwania podejrzanego kierowca Priusa nie został ranny, podała policja.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.