Jamal Shade podczas przegranego meczu Houston z Duke'em doznał poważnego skręcenia kostki

DALLAS – Obrońca Star Houston Cougars, Jamal Shade, w piątkowy wieczór w pierwszej połowie meczu Sweet 16 przeciwko Duke, doznał, jak to się określa, mocno skręconej prawej kostki i nie wrócił na boisko.

Kiedy Cougars wyszli na przerwę, prześwietlenie dało wynik negatywny, a Sheets powiedział, że stara się ponownie grać po drugiej stronie skręconej kostki.

Jednak nigdy tego nie zrobił, zamiast tego oglądał drugą połowę z ławki rezerwowych, gdy czołowe w tabeli Houston przegrało 54-51.

Scheidt prowadził, kiedy postawił nogę na torze i obrócił się, jednak kontynuował grę i opuścił rywalizujące okrążenie. Poczuł wyraźny ból, gdy upadł na podłogę pod koszem, sięgnął na nogi i naciągnął koszulkę na twarz. Po zauważeniu przez trenera lekkoatletycznego Sheets wstał i powoli zszedł z boiska. Przed kontuzją zagrał 13 minut i miał na swoim koncie dwa punkty.

Sheet został Graczem Roku Wielkiej 12 i zawodnikiem All-American w pierwszym składzie. W pierwszych 36 meczach Houston w tym sezonie zdobywał średnio 13,2 punktu, tuż za LJ Cryerem, który zdobywał 15,5 punktu na mecz.

W raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.