Georgia ustanowiła rekord FBS pod względem większości zwycięstw, pokonując stan Florida w Orange Bowl

W ciągu roku Gruzja dwukrotnie ustanowiła rekord FBS w kręgle, marginesem zwycięstwa.

W sobotę Georgia pokonała Florida State 63:3 w Orange Bowl na stadionie Hard Rock, przywracając poprzednią formę styczeń 9 września 2023 r. ustanowił rekord FBS Bowl dzięki marginesowi zwycięstwa nad TCU (65-7) w ubiegłorocznym meczu o mistrzostwo College Football Playoff.

Po stracie przy pierwszym posiadaniu Georgia zebrała siły i zdobywała przyłożenia w kolejnych dziewięciu przejazdach. Na początku drugiej kwarty Florida State strzeliło tylko jednego gola z gry.

Rozgrywający Gruzji Carson Beck zanotował 203 jardy i dwa przyłożenia. Rozgrywający Kendall Milton dodał 104 jardy po ziemi i dwa gole, podczas gdy Dominique Lovett, Anthony Evans III, Arian Smith i Lawson Lucky mieli niszczyciele czołgów.

FSU QB Brock Glenn, chcąc zamienić ten początkowy występ w regularny koncert w 2024 r., wykonał 9 z 26 podań za 139. jardów i dwa przechwyty. Stracił 9 jardów po ziemi.

Jako drużyna Georgia zgromadziła łącznie 673 jardy, najwięcej w historii zgromadzonej w meczu Orange Bowl.

W trzeciej kwarcie trener Bulldogs, Kirby Smart, przejął inicjatywę i skierował ją do swoich drugich zawodników. To luksus, jakiego nie ma stan Floryda.

Zespół Seminoles był rozproszony: dziewięciu zawodników nie zdecydowało się przygotować do draftu do NFL, dwóch było niedostępnych z powodu kontuzji, a kilkunastu trafiło do portalu transferowego. Wśród odchodzących znaleźli się gwiazda WR Keon Coleman, WR Johnny Wilson, RB Trey Benson, DE Jaheim Bell, defensywni Jared Wers i Fabian Lovett oraz defensywni Renardo Green, Jarian Jones i Akeem Dent.

Gwiazda QB Jordan Travis, który w głosowaniu w Heisman Trophy zajął piąte miejsce, 18 listopada w meczu przeciwko Północnej Alabamie doznał kończącej sezon kontuzji nogi. Tate Roedmaker, który objął stanowisko środkowego po kontuzji Travisa, wszedł na portal transferowy przed Orange Bowl.

READ  Lionel Messi: Inter Miami oficjalnie zaprezentował argentyńską supergwiazdę podczas ceremonii pogodowej w południowej Florydzie

Jednak w Gruzji nie ma już zdrowych zawodników. Twardy Brock Bowers, prawy napastnik Amarius Mims i środkowy obrońca Smail Monton nie zagrali z powodu kontuzji.

Dominacja Gruzji jest odzwierciedleniem jej kultury

Chodzi o odchylenia stanu Floryda, chodzi o kulturę Gruzji. Zespół nie miał wyjazdów bez kontuzji i podszedł do tego meczu poważnie. To poprzedziło jedyną porażkę Gruzji pod wodzą Smarta z Teksasem w Sugar Bowl, która zakończyła sezon 2018. Smart kazał graczom na portalu trzymać się drużyny, w tym Justinowi Fieldsowi, i ogólnie było jasne, że rok po rozegraniu meczu o mistrzostwo kraju zespół był niedoinwestowany. Od tego czasu Bulldogs w swoich meczach poza play-offami mają bilans 3:0.

Oczywiście nie jest to spowodowane tylko postawą Smartsa, ale także przywództwem poszczególnych zawodników. Cedric von Braun-Granger, przeniesienie Miltona i innych zmieni taktykę. Jednak ugruntowana kultura wydaje się być bardzo silna. — Seth Emerson, starszy pisarz z Gruzji

Głębiej

Mike Bobo z Gruzji ma coś do udowodnienia po presji i mistrzostwach SEC

Ukłoń się, Milton

To szczęśliwe zakończenie dla graczy takich jak Milton, którzy przez ostatnie cztery lata zmagali się z kontuzjami. Było to optymistyczne spojrzenie na zawodników, którzy w przyszłym roku będą odgrywać większą rolę, jak np. odbierający Dillon Bell (pięć chwytów na 86 jardów).

Georgia dostała także ważny mecz od Michaela Williamsa (worek i wymuszona fumble), który zagrał w swojej nowej roli zewnętrznego obrońcy.

Gunner Stockton, obecnie rozgrywający nr 2, rozegrał całą drugą połowę i oddał dwa podania po przyłożeniu. Inni młodsi gracze widzieli mnóstwo snapów, w tym obrońca Daniel Harris, obrońca liniowy Raylon Wilson i ofensywny wślizg Monroe Freeling. — Emersona

Seminolowie muszą znaleźć pomoc QB

Rozgrywający pierwszego roku Glenn był zawodnikiem, którym sztab trenerski był bardzo podekscytowany, zanim Travis i Rodemaker odnieśli kontuzję. Trudno jednak wyobrazić sobie trenerów wierzących, że Glenn jest odpowiedzią na potrzeby rozgrywającego, który będzie mógł ruszyć do przodu.

READ  Saga Elon Musk-Twitter trafia teraz na parkiety

Podczas meczu o mistrzostwo ACC miał wokół siebie pełny arsenał broni i był całkowicie nieprzygotowany podczas swojego pierwszego startu w lidze kolegialnej, wykonując zaledwie 8 z 21 prób na 55 jardów. Podczas sobotniego meczu z Gruzją drużynie FSU brakowało dwóch atakujących, atakującego i atakującego, a Glenn nie spisał się dobrze. W czwartej kwarcie trafił 8 z 25 na 127 jardów, dwa przechwyty i porażkę po faulu, a w pierwszej połowie oddał tylko jeden dobry rzut, gdy mecz był jeszcze w zasięgu ręki. To było uderzenie z 55 jardów do odbierającego Kendrona Poytera.

Glenn może odnieść większy sukces w swojej karierze, ale nie ma mowy, aby Seminoles wkroczyli w rok 2024 bez znalezienia startera na portalu transferowym. Cam Ward i DJ Uyakaleli odwiedzili w tym miesiącu Tallahassee w ramach transferu, a Seminoles musieliby zatrudnić jednego z nich, aby przejąć obowiązki Travisa w 2024 roku. — Manny Navarro, pisarz zajmujący się sportem w Florida College