French Open: Rafael Nadal przegrywa finał i chce zdobyć nowe nogi

Rafael Nadal powiedział, że chce „przegrać finał w niedzielę” w zamian za nową lewą nogę po rozegraniu w piątek 14. mistrzostw French Open. Nadal dotarł do finału po tym, jak Alexander Sverev został zmuszony do wycofania się z ostatnich czterech walk z powodu kontuzji kostki. Nadal, 13-krotny mistrz, będzie ścigał się o 22. tytuł wielkoszlemowy w niedzielę, ale nalegał, aby każdy mecz był ostatnim meczem w jego wspaniałej karierze, jeśli ma długą kontuzję lewej nogi na Roland Cross.

Nadal, który w piątek skończył 36 lat, powiedział: „Bez wątpienia chcę przegrać finał.

„Moja opinia się nie zmieni, a nowa noga pozwoli mi być szczęśliwym na co dzień.

„Sukces jest taki cudowny i daje adrenalinę, ale jest tymczasowy i wtedy trzeba z tym żyć”.

„Mam przed sobą życie i chcę w przyszłości bawić się z przyjaciółmi. Moje szczęście wzrośnie ponad wszelką skalę” – podkreślił.

Nadal w niedzielnym finale zmierzy się z Casparem Rootem.

Tymczasem Nadal powiedział, że to „człowiek” sympatyzować ze Sverevem po kontuzji, co zmusiło go do wycofania się z półfinału.

Sverrev, numer trzy w Niemczech, został zmuszony do opuszczenia boiska na wózku inwalidzkim po upadku w drugim secie.

Kiedy wrócił do Philipa Chatterjee o kulach, aby zaakceptować mecz, obaj ciepło się uścisnęli.

„Gdybyś był człowiekiem, żałowałbyś współpracownika” – powiedział Nadal.

Sverev tracił 7-6 (10/8), 6-6 przez ponad trzy godziny podczas kontuzji horroru.

„Nie jest łatwo o tym rozmawiać. Mam nadzieję, że nie odniósł poważnych obrażeń. Mam nadzieję, że nie jest zepsuty” – powiedział Nadal. „Byłem z nim, kiedy miał USG”.

Mecz odbył się pod dachem Court Philippe Chatterjee i oglądało go 15 000 widzów.

Jednak Nadal powiedział, że kort nie był w złej sytuacji.

„To wypadek, to niefortunna chwila”.

READ  5 dań na wynos z Cowboys Tydzień 1 Giants – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Nadal chwalił występ Sverre’a, gdy próbował zostać pierwszym Niemcem, który awansował do finału po Michaelu Stitchu w 1996 roku.

– To był ciężki mecz. Zagrał znakomicie i wiem, jak ważne jest dla niego wygranie Wielkiego Szlema.

awans

„Okoliczności nie były dla mnie idealne. Musiałem wiele zrobić, aby przeżyć. Pierwszy set był cudem, ale walczyłem”.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników NDTV i została automatycznie utworzona z syndykowanego kanału.)