Elon Musk ogłosił zakończenie umowy na Twitterze

Założyciel SpaceX i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przygląda się, gdy 17 maja 2021 r. odwiedza plac budowy Gigafactory Tesli w Gruenheid koło Berlina w Niemczech.

Michele Tantussi | Reuters

Miliarder Elon Musk chce sfinalizować transakcję wykupu za 44 miliardy dolarów ŚwiergotKrok List Prawnik w jego imieniu wysłał w piątek dyrektora prawnego firmy.

Akcje Twittera spadły o około 5% po godzinach w piątek.

W liście złożonym do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prawnik Scott Orbs, Mike Ringler, twierdził, że „Twitter nie wywiązał się ze swoich zobowiązań umownych”.

Ringler powiedział, że Twitter nie dostarczył Muskowi odpowiednich informacji biznesowych, o które prosił, ponieważ Ringler powiedział, że wymaga tego umowa. Musk powiedział wcześniej, że chciałby ocenić twierdzenia Twittera, że ​​około 5% zarabiających codziennie aktywnych użytkowników Twittera (MTAU) to konta spamowe.

„Twitter albo zawiódł, albo odmówił podania tych informacji” – powiedział Ringler. „Czasami Twitter ignorował prośby pana Muska, innym razem odrzucał je z powodów, które wydają się nieuzasadnione, a czasami twierdził, że zastosuje się do niego, jeśli otrzyma niepełne lub nieużyteczne informacje od pana Muska”.

Ringler twierdził w liście, że Twitter naruszył umowę o fuzji, ponieważ zawierała „istotnie fałszywe oświadczenia”. Zarzut opiera się na wstępnym przeglądzie kont spamowych przez Muska na stronie Twittera. Twitter powiedział, że kont spamowych nie można obliczyć wyłącznie na podstawie informacji publicznych i że panel ekspertów dokona ich przeglądu, aby uzyskać liczbę 5%.

„W miarę kontynuowania tej analizy wszystko wskazuje na to, że wiele publicznych ujawnień Twittera dotyczących jego mDAU jest fałszywych lub istotnie wprowadzających w błąd” – twierdzi Ringer.

Powiedział, że Twitter naruszył swoje zobowiązania wynikające z umowy, aby uzyskać zgodę Muska przed zmianą zwykłego kursu biznesowego, wskazując na niedawne zwolnienia w firmie.

READ  NBA Playoffs 2022 — Ukończ mecze pierwszej rundy, terminarz i aktualności

Podczas gdy Musk oficjalnie stara się odejść od umowy, saga jest daleka od zakończenia.

Zgodnie z warunkami umowy, Musk zgodził się zapłacić 1 miliard dolarów, jeśli się wycofa. Ale Twitter może nadal starać się utrzymać Muska w swoim pierwotnym kontrakcie lub pozwać go za odstąpienie od umowy i otrzymać dużą wypłatę, jeśli zakwestionują, że jego sprawa powinna go wycofać z umowy.

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.