CDC twierdzi, że w Wirginii zgłoszono przypadek małpiego pudła

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Urzędnicy zdrowia publicznego w Wirginii ogłosili w czwartek pierwszy domniemany pozytywny przypadek w stanie Choroba małp W kobiecie z Północnej Wirginii, która niedawno podróżowała do afrykańskiego kraju.

Przypadki w Wirginii należą do dziewięciu zidentyfikowanych w siedmiu stanach, poinformowali dziennikarzy urzędnicy z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w czwartek rano. Laboratorium stanowe zidentyfikowało przypadek, a Departament Zdrowia Wirginii czekał do czwartkowego popołudnia na potwierdzenie przez CDC.

Urzędnicy państwowi powiedzieli, że pacjent nie został zarażony podczas podróży, nie musiał być przyjmowany do szpitala i został odizolowany w domu. Ministerstwo Zdrowia śledzi i monitoruje jego bliskie kontakty.

Stanowy komisarz ds. zdrowia Colin M. Green, pomimo niedawnych krajowych wydarzeń, twierdził, że małpa budka jest bardzo rzadką chorobą w Stanach Zjednoczonych i że pozytywnie przebadany mieszkaniec Wirginii nie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego.

„Transmisja wymaga bliskiego kontaktu z osobą z objawami małpiej ospy, a wirus nie wykazał zdolności do szybkiego rozprzestrzeniania się w populacji ogólnej” – powiedział.

Jaki jest rzadki wirus obecnie potwierdzony w Stanach Zjednoczonych i Europie?

Departament Zdrowia w zeszłym tygodniu Rozmyślny Lekarze w Wirginii powinni monitorować osoby cierpiące na małpią grypę i natychmiast zgłaszać to lokalnym urzędnikom służby zdrowia.

Małpa jest rzadką, ale poważną chorobą wirusową, która zwykle rozpoczyna się objawami podobnymi do gorączki i zapaleniem węzłów chłonnych, a następnie rozwija się w wysypkę na twarzy i ciele, mówią doniesienia stanowe. Objawy zwykle pojawiają się od siedmiu do 14 dni po ekspozycji i zwykle ustępują w ciągu dwóch do czterech tygodni.

Ostatnie przypadki wskazują, że po raz pierwszy zostały zidentyfikowane w Stanach Zjednoczonych w tym roku. W zeszłym roku urzędnicy z Wirginii powiedzieli, że zarówno Maryland, jak i Teksas złożyły niedawno pozew przeciwko Nigeryjczykom.

W tym roku przypadki zostały również zidentyfikowane w Massachusetts, Florydzie, Utah, Nowym Jorku, stanie Waszyngton i Kalifornii.

READ  2022 Bezpłatne śledzenie agencji NFL: ogłoszenia na żywo, najnowsze plotki i podpisy w całej lidze
Ponieważ częstość występowania małpiej grypy w Europie i innych częściach świata stale rośnie, urzędnicy ds. zdrowia są zaniepokojeni niezwykłym wzrostem. (Wideo: Alexa Juliana Art, Meryl Cornfield / The Washington Post)

„Musimy spekulować, że może wystąpić pewne rozprzestrzenienie społeczne, ale obecnie istnieje aktywne śledzenie komunikacji, aby zrozumieć, w jaki sposób te przypadki współdziałały ze sobą lub z innymi w innych krajach” – powiedziała dyrektor CDC Rochelle Valensky. Powiedział czwartek.

CDC podkreśla „podwyższone środki ostrożności” dotyczące podróży ostrzegającej małpy

Pierwszy przypadek małpiego pudła w Stanach Zjednoczonych w tym roku został zidentyfikowany w zeszłym tygodniu w Massachusetts przez mieszkańca, który niedawno przeprowadził się do Kanady. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dokonuje się nadzwyczajny postęp.

Fenit Nirappil przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.