Caitlin Clark wspina się na listę strzelców wszechczasów NCAA i ustanawia rekord punktacji Wielkiej Dziesiątki w zwycięstwie

Jeśli chodzi o Caitlin Clarke, na horyzoncie zawsze widać nową historię. W środę będzie szansa na ustanowienie rekordu wszechczasów Wielkiej Dziesiątki i znalezienie się na szczycie listy wszechczasów NCAA.

Clark, który przystąpił do meczu stanu Iowa przeciwko Northwestern z czwartym miejscem na liście strzelców wszechczasów NCAA z 3389 punktami w karierze, potrzebował pięciu punktów, aby wyprzedzić Jackie Stilesa (stan Missouri). Clark przekroczył tę granicę Kelsey Mitchell (stan Ohio) awansowała na drugie miejsce po strzale przed końcem pierwszej kwarty, zdobywając 3403. punkt w karierze. Wynik ten ustanawia także rekord wszech czasów punktacji Wielkiej Dziesiątki.

Clark wyprzedziła Kelsey Plum, obrończynię Las Vegas Aces i ustanowiła rekord wszechczasów kobiet (3527 punktów). Pete Maravich, który grał w LSU w latach 1967–68–1969–70, jest rekordzistą wszechczasów w koszykówce mężczyzn i kobiet, zdobywając 3667 punktów w karierze.

„To, w czym jestem dobry, to nazwiska, z którymi się spotykam” – powiedział Clark. „To goście, których oglądałem dorastając, zwłaszcza Brittney Griner, Kelsey Mitchell. To naprawdę wspaniali gracze, goście, którzy nadal grają w naszą grę na najwyższym poziomie, goście, których oglądasz dzień po dniu. To naprawdę wyjątkowe żebym mógł być w tym samym miejscu co oni i oczywiście robić swoje. Mam wielu dobrych kolegów z drużyny, którzy mi na to pozwolili.

Głębiej

Kiedy Caitlin Clark pobije rekord w koszykówce kobiet w college'u?

Na środowy mecz wyprzedało się 7039 widzów, co stanowi największą widownię, jaką Clark kiedykolwiek grał w Welsh-Ryan Arena. styczeń 9 września 2021 r., kiedy Clark po raz pierwszy zagrał na Northwestern Arena, bez kibiców na trybunach z powodu pandemii Covid-19, Wildcats wygrali 77-67. Po raz drugi miał miejsce 28 stycznia 2022 r., kiedy ogłoszono, że zaledwie 1578 osób zwycięży w dogrywce Iowa 72–67.

READ  Astronauci NASA odnaleźli pierwszego pomidora wyhodowanego w kosmosie, który zaginął 8 miesięcy temu

„Oczywiście zacząłem od Covid-19 i była to tylko rodzina, a teraz każda gra, w którą gram, jest wyprzedana” – powiedział Clark. „Więc nie jest to coś, co kiedykolwiek uważa się za oczywiste. Myślę, że to trochę szalone krzyczeć moje imię. Nie jest to coś, do czego jesteś przyzwyczajony.

Znam liczbę fanów stanu Iowa w okolicach Chicago, ponieważ ten (mecz) z pewnością jest zakreślony w moim kalendarzu. Byłem bardzo podekscytowany przyjazdem tutaj. Uwielbiam tę siłownię i trenera, Joe (McKown). Mam do niego wielki szacunek. Myślę, że jest niesamowity. Jest niesamowita w kobiecej koszykówce. Stoczyliśmy na tej arenie wiele dobrych bitew.

W trakcie swojej kariery w stanie Iowa Clark została pierwszą w historii NCAA zawodniczką koszykówki kobiet z I ligi, która zdobyła 40 punktów triple-double, 3000 punktów, 750 zbiórek i 750 asyst. Przez ostatnie 25 lat.

Clark w tym sezonie notuje średnio 32 punkty na mecz, dodając 7,1 zbiórki i 7,6 asysty. W meczu przeciwko Northwestern Clark zdobył 35 punktów i 10 asyst, co dało mu 54. double-double w karierze. Trafił 11 na 22, nie trafił 9 z 12 rzutów za trzy punkty, ale trafił 10 na 10 z linii. Clark został wyciągnięty na 4:25 przed końcem meczu.

Nr 3 Iowa wyeliminowała Northwestern 110-74, aby poprawić ogólny wynik 20-2 i 9-1 w konferencji.

Spojrzenie wstecz na historyczny dzień Clarka

Sławny koszykarz Michael Jordan kierował się słynną logiką: łatwo jest zdobyć 32 punkty w meczu, ponieważ w kwarcie zdobywa się tylko osiem punktów. Przy niewielkiej agresji ofensywnej – zaledwie pięciu próbach strzału – Clark w środę przekroczył ten wynik o dwa punkty.

Clark zdobył 10 punktów w pierwszej kwarcie, dodając parę głębokich trójek i cztery rzuty wolne, zbliżając się do rekordu strzeleckiego Wielkiej Dziesiątki. Po krótkiej przerwie na rozpoczęcie drugiej kwarty, szybko zdobył bramkę. Niecałe 5 minut po rozpoczęciu pierwszej połowy pobił rekord strzelecki Wielkiej Dziesiątki dzięki układowi.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadły po trzecim z rzędu dniu strat indeksu S&P 500

Jednak skupiony na środowym meczu nie zareagował na to, co wydarzyło się na stadionie Welsh-Ryan Arena, który składał się głównie z fanów Iowa.

Kibice ze stanu Iowa zaczęli czekać w kolejce do biletów wstępu w środę o 10:00. Kolejka do wejścia ciągnęła się wzdłuż ulicy prawie trzy godziny przed rozpoczęciem meczu o 19:00 czasu polskiego. Northwestern ma tylko dwa oddziały z zarezerwowanymi miejscami na mecze kobiet, z których jeden to ekskluzywny Wilson Club, co spowodowało tłok dla dużej publiczności. (Drużyna kobiet Northwestern ma średnio 1671 fanów na mecz.)

Kiedy Clark przybył na rozgrzewkę, przywitała go prawie pełna sala, a kibice wygwizdali go, gdy oznajmili mu startery, a po zakończeniu meczu udał się na ławkę rezerwowych.

Clark ma w sobie atmosferę koszykarza, ale pomimo zdobycia 18 punktów, nie miał szczególnie niezapomnianej pierwszej połowy. Wyszedł z gry 4 z 11, nie trafiając 5 z 7 rzutów za trzy punkty. Trafiła 8 na 8 z linii, choć ludzie nie ustawiali się w kolejce przez większą część chłodnego dnia, żeby oglądać jej trafienia z rzutów wolnych. Nie był to najlepszy występ Clarka w strzelaniu, ale wykonał dobrą robotę, wcześnie angażując kolegów z drużyny i poprowadził Iowa do wielkiego zwycięstwa.

„Nie strzelałem dobrze od 15:00 dzisiaj wieczorem, ale dobrze strzelam, więc trzeba mieć jeden z tych wieczorów tu i tam. Trochę mi brakowało. No wiesz, to się zdarza. Ale Dotarłem do linii rzutów wolnych i trafiłem wszystkie 10 rzutów wolnych. To właśnie musisz zrobić. John Greenberg, felietonista sportowy z Chicago