Akcje poprawiają się po zeznaniach prezesa Fed

Akcje amerykańskie wzrosły po drugim dniu zeznań prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, który ostrzegł, że szybko rosnące stopy procentowe grożą recesją.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,4% w czwartek po południu, po tym, jak około południa spadł. Zaawansowany technologicznie wspólny indeks Nasdaq wzrósł o 1%, podczas gdy blue-chip Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,1%.

Inwestorzy w ostatnich dniach pozbywali się głównie ryzykownych aktywów, ponieważ narastały obawy, że wysiłki Rezerwy Federalnej mające na celu powstrzymanie inflacji mogą zaszkodzić gospodarce. Inwestorzy są mniej optymistyczni, że Rezerwa Federalna będzie w stanie stworzyć tak zwane miękkie lądowanie rosnących stóp procentowych, aby kontrolować inflację bez wpychania gospodarki w recesję.

Pan. Powell Uznał to ryzyko W ciągu dwóch dni zeznał prawodawcom, że recesja jest możliwa i że płynne zejście do gospodarki jest „bardzo trudne”. Podczas czwartkowego zeznania przed Domową Komisją ds. Usług Finansowych, pan. Bank Centralny Powell Niechęć do obniżania stóp procentowych Inflacja będzie spadać, dopóki nie będą dostępne jasne dowody.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że stopy procentowe będą nadal rosły, dopóki bank centralny nie zobaczy wyraźnych dowodów na to, że inflacja spada, ale przyznał, że podniesione stopy doprowadzą do recesji. Zdjęcie: Elizabeth Friends / Reuters

Gerald Goldberg, dyrektor generalny firmy konsultingowej GYL Financial Synergies, powiedział, że bank centralny ma „ograniczoną szansę” na podniesienie stóp procentowych.

Goldberg powiedział, że znacząca recesja w gospodarce obniży stopę inflacji i uniemożliwi Rezerwie Federalnej dążenie do celu, jakim jest osiągnięcie stabilności cen przy jednoczesnym zwiększeniu zatrudnienia.

Quincy Crosby, główny strateg giełdowy w LPL Financial, powiedział, że drugi kwartał dostarczy jasności co do kierunku rynku zysków.

„Rynek czeka na oznaki, że inflacja jest na stałym poziomie, dzięki czemu może ocenić reakcję banku centralnego, ale także sposób, w jaki korporacje radzą sobie w wolniejszym otoczeniu gospodarczym” – powiedziała Crosby.

Roszczenia z tytułu bezrobocia — jeden z najwcześniejszych wskaźników słabości na rynku pracy Historycznie niska głośność. Według Departamentu Pracy w zeszłym tygodniu 229 000 Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Nowe dane pokazują gospodarki USA i Europy Przynajmniej w tym miesiącu Rosnące ceny energii i żywności stanowią poważne zagrożenie globalnej recesji w obliczu rosnącej inflacji i wzrostu Stopy procentowe W obliczu dużych gospodarek.

Stephen Innes, dyrektor zarządzający SPI Asset Management, powiedział: „Rynki są w tej chwili w ciągłym ruchu. Nie sądzę, aby rynek zmierzał w jakimkolwiek kierunku.

Na rynku papierów wartościowych przychody ze skarbu państwa spadły drugi dzień z rzędu, mimo że są bliskie ich najwyższych poziomów od ponad dekady. Rentowność benchmarkowej 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej spadła do 3,099% z 3,155% w środę. Rentowności obligacji spadają wraz ze wzrostem cen.

W Europie Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadł o 0,8%. Opublikowane w czwartek badania biznesowe wykazały, że europejska gospodarka gwałtownie spowolniła w czerwcu, ponieważ rosnące ceny konsumenckie zmniejszyły popyt na różnorodne towary i usługi.

Trader na giełdzie nowojorskiej w środę.


Zdjęcie:

Brendan MCDERMID / REUTERS

„Inflacja jest kluczowa dla tego wszystkiego, ale jest też powolny wzrost, a stopy procentowe rosną. To wszystko jest okropnym koktajlem i musisz odejść i poczekać, aż zadziała” – powiedziała Honey Redha, menedżer portfela w Pinebridge Investments.

Na rynkach surowcowych ceny ropy wahały się w środę po dużych stratach. Międzynarodowa ropa Brent spadła o 0,5% do 108,16 USD za baryłkę. W pobliżu popytu spadły również inne pozycje związane z gospodarką. Miedź w Londynie spadła o 2,6% do 8 555,50 USD za tonę.

Rosnące ceny energii w głównej mierze przyczyniły się do dziesięciolecia wysokiej inflacji, która obecnie wstrząsa światową gospodarką. Powiedział, że obawy, że popyt na ropę spadnie z powodu recesji, skłoniły inwestorów do sprzedaży swoich produktów. powiedział Retha.

„Od jakiegoś czasu mówię, że nie będzie spadku cen akcji bez stałego szczytu cen ropy i zysków z obligacji” – powiedział. „Myślę, że to możliwe”.

W Azji notowania giełdowe rosły głównie. W Hongkongu Hong Kong Sheng Index wzrósł o 1,3%, podczas gdy w Chinach kontynentalnych Shanghai Composite Index wzrósł o 1,6%. W Japonii Nikkei 225 dodał mniej niż 0,1%.

Napisz do Willa Hornera na [email protected]

Nawigacja po bessie

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  NFL Draft 2022: Najlepsze momenty z egzaminów, rundy 2 i 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.