Georgia ustanowiła rekord FBS pod względem większości zwycięstw, pokonując stan Florida w Orange Bowl

W ciągu roku Gruzja dwukrotnie ustanowiła rekord FBS w kręgle, marginesem zwycięstwa.

W sobotę Georgia pokonała Florida State 63:3 w Orange Bowl na stadionie Hard Rock, przywracając poprzednią formę styczeń 9 września 2023 r. ustanowił rekord FBS Bowl dzięki marginesowi zwycięstwa nad TCU (65-7) w ubiegłorocznym meczu o mistrzostwo College Football Playoff.

Po stracie przy pierwszym posiadaniu Georgia zebrała siły i zdobywała przyłożenia w kolejnych dziewięciu przejazdach. Na początku drugiej kwarty Florida State strzeliło tylko jednego gola z gry.

Rozgrywający Gruzji Carson Beck zanotował 203 jardy i dwa przyłożenia. Rozgrywający Kendall Milton dodał 104 jardy po ziemi i dwa gole, podczas gdy Dominique Lovett, Anthony Evans III, Arian Smith i Lawson Lucky mieli niszczyciele czołgów.

FSU QB Brock Glenn, chcąc zamienić ten początkowy występ w regularny koncert w 2024 r., wykonał 9 z 26 podań za 139. jardów i dwa przechwyty. Stracił 9 jardów po ziemi.

Jako drużyna Georgia zgromadziła łącznie 673 jardy, najwięcej w historii zgromadzonej w meczu Orange Bowl.

W trzeciej kwarcie trener Bulldogs, Kirby Smart, przejął inicjatywę i skierował ją do swoich drugich zawodników. To luksus, jakiego nie ma stan Floryda.

Zespół Seminoles był rozproszony: dziewięciu zawodników nie zdecydowało się przygotować do draftu do NFL, dwóch było niedostępnych z powodu kontuzji, a kilkunastu trafiło do portalu transferowego. Wśród odchodzących znaleźli się gwiazda WR Keon Coleman, WR Johnny Wilson, RB Trey Benson, DE Jaheim Bell, defensywni Jared Wers i Fabian Lovett oraz defensywni Renardo Green, Jarian Jones i Akeem Dent.

Gwiazda QB Jordan Travis, który w głosowaniu w Heisman Trophy zajął piąte miejsce, 18 listopada w meczu przeciwko Północnej Alabamie doznał kończącej sezon kontuzji nogi. Tate Roedmaker, który objął stanowisko środkowego po kontuzji Travisa, wszedł na portal transferowy przed Orange Bowl.

READ  Samsung Galaxy S24 jako pierwszy może przesyłać zdjęcia HDR na Instagram

Jednak w Gruzji nie ma już zdrowych zawodników. Twardy Brock Bowers, prawy napastnik Amarius Mims i środkowy obrońca Smail Monton nie zagrali z powodu kontuzji.

Dominacja Gruzji jest odzwierciedleniem jej kultury

Chodzi o odchylenia stanu Floryda, chodzi o kulturę Gruzji. Zespół nie miał wyjazdów bez kontuzji i podszedł do tego meczu poważnie. To poprzedziło jedyną porażkę Gruzji pod wodzą Smarta z Teksasem w Sugar Bowl, która zakończyła sezon 2018. Smart kazał graczom na portalu trzymać się drużyny, w tym Justinowi Fieldsowi, i ogólnie było jasne, że rok po rozegraniu meczu o mistrzostwo kraju zespół był niedoinwestowany. Od tego czasu Bulldogs w swoich meczach poza play-offami mają bilans 3:0.

Oczywiście nie jest to spowodowane tylko postawą Smartsa, ale także przywództwem poszczególnych zawodników. Cedric von Braun-Granger, przeniesienie Miltona i innych zmieni taktykę. Jednak ugruntowana kultura wydaje się być bardzo silna. — Seth Emerson, starszy pisarz z Gruzji

Głębiej

Mike Bobo z Gruzji ma coś do udowodnienia po presji i mistrzostwach SEC

Ukłoń się, Milton

To szczęśliwe zakończenie dla graczy takich jak Milton, którzy przez ostatnie cztery lata zmagali się z kontuzjami. Było to optymistyczne spojrzenie na zawodników, którzy w przyszłym roku będą odgrywać większą rolę, jak np. odbierający Dillon Bell (pięć chwytów na 86 jardów).

Georgia dostała także ważny mecz od Michaela Williamsa (worek i wymuszona fumble), który zagrał w swojej nowej roli zewnętrznego obrońcy.

Gunner Stockton, obecnie rozgrywający nr 2, rozegrał całą drugą połowę i oddał dwa podania po przyłożeniu. Inni młodsi gracze widzieli mnóstwo snapów, w tym obrońca Daniel Harris, obrońca liniowy Raylon Wilson i ofensywny wślizg Monroe Freeling. — Emersona

Seminolowie muszą znaleźć pomoc QB

Rozgrywający pierwszego roku Glenn był zawodnikiem, którym sztab trenerski był bardzo podekscytowany, zanim Travis i Rodemaker odnieśli kontuzję. Trudno jednak wyobrazić sobie trenerów wierzących, że Glenn jest odpowiedzią na potrzeby rozgrywającego, który będzie mógł ruszyć do przodu.

READ  Koło samolotu United Airlines odpadło wkrótce po starcie

Podczas meczu o mistrzostwo ACC miał wokół siebie pełny arsenał broni i był całkowicie nieprzygotowany podczas swojego pierwszego startu w lidze kolegialnej, wykonując zaledwie 8 z 21 prób na 55 jardów. Podczas sobotniego meczu z Gruzją drużynie FSU brakowało dwóch atakujących, atakującego i atakującego, a Glenn nie spisał się dobrze. W czwartej kwarcie trafił 8 z 25 na 127 jardów, dwa przechwyty i porażkę po faulu, a w pierwszej połowie oddał tylko jeden dobry rzut, gdy mecz był jeszcze w zasięgu ręki. To było uderzenie z 55 jardów do odbierającego Kendrona Poytera.

Glenn może odnieść większy sukces w swojej karierze, ale nie ma mowy, aby Seminoles wkroczyli w rok 2024 bez znalezienia startera na portalu transferowym. Cam Ward i DJ Uyakaleli odwiedzili w tym miesiącu Tallahassee w ramach transferu, a Seminoles musieliby zatrudnić jednego z nich, aby przejąć obowiązki Travisa w 2024 roku. — Manny Navarro, pisarz zajmujący się sportem w Florida College