49ers uciekają przed Seahawks w meczu NFC West

San Francisco 49ers całkowicie zdominowali Seattle Seahawks w pierwszej połowie i ani razu nie pozwolili, aby gra zbliżyła się do tego wyniku.

San Francisco zwyciężyło 31-13 nad Seattle w kluczowej bitwie dywizji NFC West podczas wieczornego drinka NFL z okazji Święta Dziękczynienia.

Ofensywa Seattle była niechlujna przez większą część meczu, a obrona nie mogła wiele zrobić, aby powstrzymać 49ers przed dobrą grą w trzeciej kwarcie.

Na początku drugiej połowy 49ers QB Brock Purdy rzucił pick-6 Jordinowi Brooksowi z Seattle i zmniejszyli wówczas prowadzenie San Francisco do 24-10. Seattle strzeliło z gry i podwyższyło na 24-13, ale ani razu nie podeszło bliżej.

Purdy zamknął drzwi swoim najlepszym rzutem dnia, trafiając z 28 jardów do Brandona Ayuka i pokonując niszczyciela w czwartej kwarcie.

Odbiornik San Francisco 49ers, Brandon Iuk, w czwartek w Seattle pokonał Seattle Seahawks po zdobyciu przyziemienia w czwartej kwarcie. (Steph Chambers za pośrednictwem Getty Images)

Było to jedyne podanie niszczyciela dla Birdie, który zakończył grę 21 z 30 na 209 podań.

Christian McCaffrey był w czwartek głównym motorem ataku 49ers, rzucając 114 jardów i zdobywając dwa przyłożenia na 19 prowadzących. Obecnie ma 11 szybkich niszczycieli czołgów w sezonie, co stanowi rekord franczyzy.

Tebow Samuel również zdobył szybkie przyłożenie w pierwszej kwarcie i poprowadził Niners w odbiorach, siedmioma złapanymi na odległość 79 jardów.

Seahawks przez całą noc dużo grzebali, a QB Geno Smith przyjął sześć worków i nie odniósł większego sukcesu w grze podań, zdobywając zaledwie sześć punktów w ataku.

Wykonał 18 z 27 podań na 180 jardów i przechwyt.

Zwycięstwo San Francisco zwiększa przewagę w lidze nad Seahawks do dwóch meczów. 3 grudnia drużyna 8-3 49ers zmierzy się z czołową w NFC drużyną Philadelphia Eagles.