Katie Taylor pokonała Amandę Serrano w pierwszym pojedynku bokserskim na Madison Square Garden.

Taylor, złoty medalista igrzysk olimpijskich w 2012 roku, utrzymał swój niepokonany w karierze rekord 21-0 i sześć nokautów. 35 lat Z powodzeniem obroniła tytuły wagi lekkiej kobiet w WBA, IBF, WBO i WBC.

Rekord Serrano to teraz 42-2-1 i 30 nokautów. Posiada tytuły mistrza świata w siedmiu kategoriach wagowych od 115 do 140 funtów. W zeszłym roku 33-letni Serrano z powodzeniem obronił tytuły wagi piórkowej WBO i WBC.

Przed meczem Taylor Powiedział CNN Chciała zejść na ring.

„Mamy dwóch wspaniałych mistrzów w kwiecie wieku i to stworzy fantastyczną walkę” – powiedział Taylor. „Myślę, że razem radziliśmy sobie lepiej w kwestii stylistyki. Ona jest oczywiście bardzo agresywną wojowniczką, ja też. Więc myślę, że to będzie bardzo ekscytująca walka”.

Na „najsłynniejszej arenie świata” po raz pierwszy rywalizowały dwie kobiety. Funt za funtem, odkąd Manny Pacquiao pokonał Juana Manuela Marqueza w 2008 roku. To mecz bokserski między numerami 1 i 2.

Jako długoletnia pionierka w tym sporcie, Taylor powiedziała, że ​​jej własny sukces to za mało i że chciała tylko, aby inne bokserki również się rozwinęły.

„Czuję, że w ciągu ostatnich kilku lat pokryliśmy dużo ziemi pod względem wypłat i portfeli, ale czuję, że przed nami jeszcze długa droga” – powiedział CNN.

„To nie w porządku, że Amanda i ja dostajemy wyższe pensje, ale to zajmie też inne zawodniczki i mam nadzieję, że tak się stanie”.

Sobotni mecz pierwotnie zaplanowano na 2 maja 2020 r., ale został przełożony z powodu epidemii Kovit-19.

READ  Aktualizacje na żywo z czwartego lipca: konkurs jedzenia hot dogów i wiadomości podróżnicze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.